Szanowni Państwo,
z przyjemnością informujemy o uzyskaniu dofinansowania na projekt badawczo-rozwojowy o nazwie „Opracowanie innowacyjnego w skali kraju produktu – płyt z materiału EPP do izolacji/tłumienia uderzeń oraz hałasu”. Celem niniejszego projektu jest opracowanie dla firmy Vertica Łukasz Rutkiewicz nowego, innowacyjnego w skali kraju produktu – płyt z EPP. EPP jest to buy essay paper onlineч oznaczenie tworzywa sztucznego dokładniej polipropylenu spienionego paper writer stosowanego w produkcji m.in. opakowań wielokrotnego użytku, produktów technicznych w szczególności tam, gdzie wymagana jest wysoka sprężystość przy powtarzającym się obciążeniu statycznym i dynamicznym.

Płyty wytworzone z EPP charakteryzować się będą izolacją akustyczną oraz termoizolacyjnością, przy tym spełniając swoją rolę związaną z bezpieczeństwem osób przebywających na podłożu wykonanym z płyt EPP – na placach zabaw, na salach gimnastycznych, w miejscach publicznych (np. halach) gdzie odbywają się masowe imprezy, pomieszczeniach dla dzieci – chroniąc przed urazami i jednocześnie zabezpieczając posadzkę np. wykładziny gumowe na salach gimnastycznych. Co więcej, płyty wg. projektu są niezwykle lekkie, co ułatwia transport oraz montaż płyt na podłożu.

W wyniku realizacji niniejszego projektu wnioskodawca uzyska innowacyjny w skali kraju produkt – płyty ze spienionego polipropylenu, który będzie posiadał zastosowanie w kładzeniu stałego podłoża, a także podłoża tymczasowego.
Wartość projektu ogółem wynosi 241 300,00 zł brutto. Wartość dofinansowania wynosi 156 800,00 zł.
Projekt „Opracowanie innowacyjnego w skali kraju produktu – płyt z materiału EPP do izolacji/tłumienia uderzeń oraz hałasu‘’ jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego type my essay w ramach Programu Operacyjnego buy essay paper online can i write my college essay in first person Inteligentny Rozwój 2014-2020 w ramach poddziałania 2.3.2 Bony na innowacje dla MŚP.